Почетна / Телевизија / „Арена“, квизот на знаење продолжува со втора сезона на Алфа

„Арена“, квизот на знаење продолжува со втора сезона на Алфа

 

Продолжува квизот со Димитар Атанасовски

 

 

За време на Божиќните празници беше емитувано финалето на квизот “Арена”, а наскоро Алфа телевизија продолжува и со втора сезона. Алфа ве предизвикува да го ставите на тест вашето знаење и да се пријавите на телефонскиот број (02) 2600 – 373. Во новата сезона не’ очекуваат нови игри и нови предизвици во студиото на Алфа.

 

 

Форматот на квизот претставува успешна интеракција од повеќе вештини како што се знаење, брзина, логично размислување и комуникација. „Арена“ е забавна за гледачите, за публиката и секако, забавна и за натпреварувачите.

 

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Топ тема“ се враќа на Телма со нова сезона 2019/2020

Од вторник (10 септември) на телевизија Телма започнува новата сезона од познатата политичко дебатна емисија …

error: Содржината е заштитена!