Почетна / Телевизија / Од 20 ноември започнува втората сезона од „Фчерашни новости“

Од 20 ноември започнува втората сезона од „Фчерашни новости“

 

Секоја недела во 19.15 часот на Телма

 

Некој ги сакаше, некој не, но факт е дека Фчерашните новости внесоа свежина во телевизискиот етер и ги насмеаа гледачите на Телма телевизија ланската сезона.

 

 

Втората сезона од хумористично сатиричната емисија „Фчерашни новости“ започнува на 20 ноември (недела) и ќе се емитува секоја недела во 19.15 часот часот, веднаш по главните вести на Телма. Во секоја епизода во околу 30 минути, преку призмата на хуморот и сатирата, ќе продолжат да се обработуваат актуелни теми од секојдневниот живот.

 

 

Освен на Телма, емисијата ќе се емитува и на локалните тв станици ширум земјава, како и на официјалниот Јутјуб канал на емисијата. Актуелните новости од периодов, особено политички поради предизборниот период, ќе се прикажат на сосема поинаков начин во новите емисии. “Фчерашните новости” под палката на познатиот Миле Паника повторно со вас.

 

Дани | ТВ Пакет

 

 

 

 

 

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

ТВ Пакет со срдечни честитки за роденденот на Канал 5

Телевизија Канал 5 слави 25 години постоење. Вчера во скопскиот ресторан “Воденица”, тимот на телевизијата …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!