Почетна / Серии / Нова македонска хумористична серија стартува на Сител

Нова македонска хумористична серија стартува на Сител

Секоја сабота и недела во 17.00 часот – “Операција Дијамант”

Во напливот на квалитетни и неквалитетни македонски играни серии, на најгледаната телевизија доаѓа нова домашна серија “Операција Дијамант”. Се работи за серија со позната актерска екипа како Благоја Чоревски, Данчо Чевревски, Нино Леви, Зоран Љутков, Катерина Шехтанска, Предраг Павловски, Гордана Ендровска и многу други.

“Операција Дијамант” раскажува приказна за една љубов, илјадници километри оддалечена и десетици илјади денови мечтаена. Во оваа приказна, сите се добри, но бурното време некогаш знае да изненади. Но и овде, идејата да се сними филм ќе ги промени животите на сите. Еден филм, една љубов и еден дијамант е она што ги очекува гледачите на Сител веќе од овој викенд во 17 часот.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Сител со нови симпатични авантури на „Токинг Том и пријателите“

Нова симпатична детска забава во викенд утрата на Сител. Драги дечиња, разбудете се со зборливиот …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!