Почетна / Телевизија / „Од кое село е баба ти“ – нова емисија на ТВ 24 и локалните телевизии

„Од кое село е баба ти“ – нова емисија на ТВ 24 и локалните телевизии

 

Влатко Лозановски, гостин во новата емисија

 

Од минатата недела (19 ноември) со почеток од 10 часот на ТВ 24 започна со емитување новата емисија„Од кое село е баба ти“?. Се работи за емисија од продукцијата “Маркетинг Микс” што ги продуцираше “55 минути” и “На шанк”. Водителка на емисијата е Регина Икономовска, а во првата емисија гостин беше Јаков Дренковски.

 

 

Секоја емисија носи различни имиња од македонскиот шоу биз, од македонската јавна сцена. Сите тие ќе нѐ запознаат со сопствените  корени и ќе ни ги претстават убавините, обичаите, културните и историски знаменитости на местата од каде што потекнуваат. Тоа е всушност и идејата на емисијата, од каде што е и смислен симболичниот наслов “Од кое село е баба ти?”.

 

 

Покрај ТВ 24, емисијата ќе ја емитуваат и локалните тв станици. Па така, на скопската МТМ, “Од кое село е баба ти” ќе се емитува во четврток во 21.30 часот, со репризи во петок во 14 часот и недела во 16.20 часот. Во новата емисија, ќе прошетате во селото од каде што е лозата Лозановски. Влатко Лозано за спомените, потеклото и детството :

 

 

Дани | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Алфа со соопштение : Власта на Заев шири лажни вести за Алфа ТВ

Управителот на телевизија Алфа, Јани Бојаџи со соопштение до своите гледачи, кое ви го пренесуваме …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!