Почетна / Телевизија / Магичната сцена на театарот со нова сезона на МТМ и локалните тв

Магичната сцена на театарот со нова сезона на МТМ и локалните тв

 

Емисијата за театарот од вечерва со нова сезона

 

Емисијата со најдолга традиција на емитување повторно на малите екрани со нова сезона. Нови разговори со македонските уметници, нови мигови минати со оние кои ја играат животната улога на штиците што живот значат. Театарот е само една магична сцена на која големите имиња ги доживуваат убавините на својата работа, а пак оние пред сцената за миг, бегаат од реалноста и се препуштаат на сонот, фантазијата, драмата, комедијата …

“Магична сцена ” со Александар Мицковски од вечерва на МТМ телевизија во 20 часот. Емисијата ќе се емитува и на ТВ 24 и останатите локални телевизии.

 

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Алфа со соопштение : Власта на Заев шири лажни вести за Алфа ТВ

Управителот на телевизија Алфа, Јани Бојаџи со соопштение до своите гледачи, кое ви го пренесуваме …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!