Почетна / Серии / Кој е Владо од новата лиценцирана серија „На Терапија“?

Кој е Владо од новата лиценцирана серија „На Терапија“?

 

Владо Лазаревски – дел од вашето секојдневние од 18 септември

 

Луѓето малце се плашат од мене. Ама па подобро да се плашат, одошто да не ме почитуваат. A oвие што бараат смисла на животот, би ги пратил во војска. Таму се има значење, традиција и практичност. – ќе каже Владо, професионален војник кој од 18 септември ќе го гледаме на терапија на Сител кај доктор Терзиев.

 

 

Владо е човек кој стекнал и искажува огромна дисциплина, тој е дефанзивно арогантен, но има проблем со одговорност. Го прогонува минатото кое му создава немир и грижа на совест, а на неговата психа влијаело и детството во кое бил оставен од родителите.

Ликот на Владо го толкува македонскиот актер Тони Наумовски.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Белгиската верзија на познатата „La casa de papel“ на Сител по полноќ

Од понеделник до петок во 00.30 часот на Сител место “Тhe Librarians” ќе се емитува …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!