Почетна / Забава / Евровизија / Видео | „Dance alone“ на Јана промовирана во Лондон и Тел Авив

Видео | „Dance alone“ на Јана промовирана во Лондон и Тел Авив

 

Македонската песна со одличен прием во Европа

 

По промоцијата на “Dance alone” на Јана Бурческа, македонските слушатели се изненадија затоа што не успеаа да најдат било каква маана во песната и со тоа да започнат негативните коментари и вибрации кои се случувале секоја година наназад со македонските избраници.

 

 

Македонската претставничка за овогодишниот избор за песна на Евровизија ја започна евровизиската турнеја. Прва станица каде се промовираше “Dance alone” беше Лондон, по што следеа Тел Авив, па Амстердам. Во продолжение погледнете го настапот на Бурче во Израел и проследете како беше прифатена нашата песна од тамошната публика :

 

 

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Каролина и Елена : Ти си нашиот победник, Тамара, те сакаме!

Не стивнуваат реакциите на македонската политичка и естрадна сцена по вчерашниот маестрален настап на Тамара …

error: Содржината е заштитена!