Почетна / Телевизија / „Македонско девојче“ и „Кога тргнав Цвето“ ечеа на сцената на Пинк

„Македонско девојче“ и „Кога тргнав Цвето“ ечеа на сцената на Пинк

 

Изворните песни ги испеа на свој начин – искоментира жирито на “Пинк Ѕвезди”

 

 

Покрај Адам Лабунски, ви го претставуваме и вториот македонски учесник во српското талент шоу “Ѕвездите на Пинк”, чија нова сезона не се емитува во Македонија. Никола Станишиќ е 16 годишен Скопјанец, кој низ сите кругови на шоуто, успева да ги разигра присутните во Пинк со добро одбраните македонски народни песни.

 

 

Во најновата емисија, вчеравечер на Пинк, младиот Никола ги отпеа “Македонско девојче” и “Кога тргнав, Цвето” и успеа да си обезбеди пласман во следниот круг од натпреварот.

“Вака се пее во Македонија, убаво, шмеќерски, прекрасно” – искоментираа Шабан Шаулиќ и Дара Бубамара. По нив, и Драгана Мирковиќ и Маја Николиќ со пофалби за Македонецот, а во продолжение погледнете ги неговите настапи :

 

 

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Видео | ТВ 24 – девет години успешна ТВ приказна и постојан раст

Почна како 24 Вести во скромни услови со амбициозен тим. 9 години потоа, Телевизија 24 …

error: Содржината е заштитена!