Почетна / МК Сцена / И колегите беа дел од четврттата волшебна ноќ со Каролина во МОБ

И колегите беа дел од четврттата волшебна ноќ со Каролина во МОБ

 

Уште една вечер за паметење и уживање се случи во МОБ

 

 

Заврши четврттиот ден од концертниот маратон на Каролина Гочева. Четвртта вечер на нови емоции и нови задоволства од целата приказна наречена “Извор”.

 

 

Публиката повторно се сплоти со бендот кој маестрално ја изведуваше секоја следна композиција од новиот албум и секоја посебно одбрана од претходните етно албуми.

 

 

Во публиката повторно можеа да се видат многу познати македонски јавни личности, меѓу кои и блиските пријатели на Каролина – Елена Ристеска и Панчо ДНК.

 

 

ПРЕЈАКООО маче многу се радувам за тебе, а овој портрет го очекувам одамна 🙂 ЧЕСТИТКИ за албумот, не се сомневам дека е уникатен и едвај чекам да го чујам во живо.. ТЕ САКАМ ❤️❤️❤️

 


 

За Каролина и нејзиниот тим остануваат уште три концерти од овој маратон. 1, 2 и 3 март се датумите кои ќе ја одбележат оваа музичка историја на “Извор”, датумите кога нови лица ќе станат дел од магијата во Македонската опера и балет.

 


 

Фотографиите се дело на Stefan Rajhl.

 

Дани | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

За Велигден е најубо во Битола со Каролина во Хотел Епинал

Препуштете се на едно вистинско музичко уживање заедно со Битолското чупе ексклузивно во Хотел Епинал. …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!