Почетна / Спорт / Роналдо има дадено гол на секој од 18. стадиони на кои играл во Серија А

Роналдо има дадено гол на секој од 18. стадиони на кои играл во Серија А

Фудбалерот на Јувентус, Кристијано Роналдо постигна хет-трик по само едно полувреме на натпреварот од Серија А против Каљари. Португалецот се запиша во листата на стрелците во 10-та, 25-та и 32. минута. Ова се 21, 22 и 23 погодок на Роналдо оваа сезона во италијанскиот шампионат, а најблиску до него е Ромелу Лукаку од Интер кој заостанува четири гола.

Роналдо првпат погоди на стадионот „Сарденја“ во Каљари. Триесет и шестгодишниот фудбалер постигна гол на секој од 18-те стадиони на кои играше во Серија А.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Поранешниот ракометен тренер во „Македонски спортски легенди“

Паралелно со почетокот на Светското првенство во ракомет, премиера на новата епизода од емисијата “Македонски …

error: Содржината е заштитена!