Почетна / МК Сцена / Видео | Риплеј со инструментална верзија на хитот „Despasito“

Видео | Риплеј со инструментална верзија на хитот „Despasito“

По кратко време од нивната прва авторска песна , Риплеј повторно не привлече да ѕирнеме во нивниот лист од преработени песни. Покрај многуте преработки на песни, неочекувано Риплеј овој пат не изненадува со нешто ново и сосема различно. Станува збор за добро познатата песна која за кратко време стана светски хит, а тоа е ,,Despacito”!

 


 

Дечките од Риплеј својата музикалност и професионалност дополнително ни ја докажаа преку идејата ,песната да биде исклучиво инструментално преработена. Спојот на гитара , саксофон, создадоа прекрасна преработка што со сигурност ќе им се допадне на слушателите. Имено, Бендот пред извесно време ни ја промовираше првата авторска песна ,,Така случајно”.

Во продолжение, слушнете ја Деспасито во нивна изведба :

 


 

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Концерт на Funk Shui во културно-едукативниот центар Лабораториум

Funk Shui ја одбележаа 2023та со преку 20 концерти во Европа и на Балканот (Берлин, …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!