Почетна / Серии / По „Исаев“, следува нова руска серија „Ликвидација“ на Телма

По „Исаев“, следува нова руска серија „Ликвидација“ на Телма

 

Од вторник до петок, нова руска драма на Телма

 

 

По завршетокот на “Исаев”, од оваа седмица на Телма телевизија во 16 часот започнува руската серија “Ликвидација” во 14 продолженија, снимена пред 10 години. Улогите ги толкуваат Vladimir Mashkov, Mikhail Porechenkov, Konstantin Lavronenko, Konstantin Jeldin, Jury Lakhin, Alexander Sirin, Polina Agureeva, а режијата е на Sergey Ursulyak.

 

 

Серијата го следи животот на маршалот Зуков, кој е протеран во Одеса, место во кое само крадци, убијци и уценувачи егзистираат и каде бандите секојдневно го ограбуваат народот и сакаат да се пробијат во воените бази. Само Зуков може да го спаси градот од неволја, но и за него доаѓаат опасни и комплицирани ситуации.

 

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

МРТ 5 ја емитува репризно култната детска серија „Големи и мали“

Мартин Трпчевски, Жарко Димитриоски, Тамара Веселинска, Бисера Кајева, Бојан Велевски, Димитар Чулаковски, Никола Пендовски, Катина …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!