Почетна / Забава / Мартин Атанасовски (Буцо) со настап на „Пиволенд 2013“

Мартин Атанасовски (Буцо) со настап на „Пиволенд 2013“

 

Мартин Атанасовски познат како „Буцо битбокс“ има 17 години, живее во Ново Лисиче и со битбокс почнал пред три години. 

 

 

Досега има настапувано во повеќе кафулиња, во МКЦ, на концертот на Заз во Универзална сала, на разни хуманитарни настани, со српскиот бенд Сарс, но и со раперот Слаткар. Неговиот талент го покажа и на овогодишниот Пиволенд на Скопско Кале. Во продолжение погледнете го видеото од неговиот настап.

 

 

 

 

Мите Иванов | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Деветто издание на прилепскиот Џез фестивал на 27, 28 и 29 август

Во организација на здружението за субкултура ПП ЏЕЗ ФЕСТИВАЛ, на 27,28 и 29 август 2020г, …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!