Почетна / Телевизија / Три во едно – вечерва старт за „Код“, „Фчерашни“ и „Еден на еден“

Три во едно – вечерва старт за „Код“, „Фчерашни“ и „Еден на еден“

 

Нови сезони од емисиите на Телма телевизија

 

Денеска, први октомври, започнуваат новите сезони од емисиите на Телма телевизија. Телма телевизија го одвоила неделниот прајмтајм за сите три емисии, за разлика од лани кога беа распоредени во различни денови за емитување.

 

 

Кошаркарот Mајкл Xордан, руските бизнисмени Николај Гришко со сопругата, Самсоненко со семејството , се само дел од над 400 стотини странци кои во последните десет години добиле македонско државјанство.

 

 

КОД истражува каква е нивната научна, економска и културна заслуга? Ќе дојдат ли да гласаат на локалните избори? Каде живеат, што поседуваат? Сето тоа го презентира Снежана Лупевска Сузен вечерва во 19.15 часот.

 

 

Веднаш по “Код”, стартува нова сезона од “Флерашни новости”. Во 20 часот можеби нема да гледаме дел од старите уредници и презентери поради нивната активност во Владата на РМ, но затоа тука се и нови учесници и свежи новости кои ќе станат хит на социјалните мрежи.

 

 

И 20.35 часот, термин за новата сезона од забавното шоу на Жаре. “Еден на еден”. Првата епизода од сезона 9 на оваа емисија започнува со времеплов на дел од најинтересните моменти кои се случиле во сите досегашни години од шоуто.

 

 

Од А2 и А1, преку МКЦ и Алфа, до доаѓањето на Телма. Ќе се потсетиме за времето кога Драган Вучиќ бркал девојки заедно со Здравко Чолиќ и што крие Кили во фонтаната пред Драмски. Кога Столе Стоилов пцуеше на хелиум и кога новогодишно во кафана се дружеа Жаре, Трендо и Џамбазов. 

 

 

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

ИНРЕКОМ со анализа за реформата на регулаторните тела во држававата

Институтот за развој на електронски комуникации ИНРЕКОМ Скопје спроведе анализа на состојбата во поглед на …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!