Почетна / Телевизија / „Friends of fashion“ – нов моден едиторијал со Надица на Алфа

„Friends of fashion“ – нов моден едиторијал со Надица на Алфа

 

“Пријатели на модата” од оваа недела на Алфа

 

 

Нова емисија на Надица Ѓоргиева ќе се емитува секоја недела во 18:10 на телевизија Алфа. Емисијата е посветена на модата, модните дизајнери, модните стилови, модните трендови, модните икони т.е. личностите кои преку модата го одбележиле своето време, како и сите останати учесници од светот на модата.

 

 

Свеж модерен едиторијал започнува на Алфа телевизија.

 

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Овие филмови се на репертоарот на Телма од 6. до 13. февруари 2021

ПРОГРАМСКА ШЕМА НА ТЕЛМА ТВ ЗА ПЕРИОДОТ ОД 06.02 2021 – 12.02 2021 САБОТА Телма …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!