Почетна / Телевизија / Видео | Адам Лабунски и оваа сезона, повторно во „Пинк ѕвезди“

Видео | Адам Лабунски и оваа сезона, повторно во „Пинк ѕвезди“

 

Со песни од Муарем и Ковачевиќ, Адам во жпрвиот круг

 

 

Долгокосиот Македонец Адам Лабунски повторно во “Ѕвездите на Пинк”. Ланското учество и влезот во големото финале за нашиот Адам изгледа не биле доволни, па решил и оваа година да си ја проба среќата за победа.

Во оваа сезона, тој за прв пат се сретна со новото жири и се изненади од нивните позитивни реакции.

 

 

Првата песна која ја испеа беше ”Noći moje” од Мухарем Сербезовски, на што со задоволство се подигнаа турбо фолкерите Драгана Мирковиќ, Дара Бубамара, Шабан Шаулиќ и Зорица Брунцлиќ.

– Ти си совршен, посебен, со таа коса и насмевка. Обожувам да те слушам – искоментира Дара, а за Зорица нашиот кандидат мора да стигне до финале повторно.

 

 

По втората песна “Живим да те волим” од Саша Ковачевиќ, се подигна и единствената поп пејачка во овој состав, Александра Радовиќ.

– Добро е да знаеш каде си. Сам мораш да знаеш каде е тоа, каде музицирањето може да прејде во кич, а ти си на чекор од тоа – се огласи Александра, која и не така многу ги сака ваквите песни какви што пееше Адам.

 

 

Како и да е, Адам повторно по истиот пат. Го помина првиот круг и влезе во вториот, но македонските гледачите нема да може да ги гледаат неговите настапи на телевизија. Поради забраната од ЗАМП, веќе еден месец не се емитуваат српските музички шоуа на нашата територија.

 

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

ААВМУ со опомена до Сител и Канал 5 за емитувани телешопинг спотови

По добиено известување од страна на Агенцијата за храна и ветеринарство, за емитување незаконски аудиовизуелни …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!