Почетна / Телевизија / Споделете ги искуствата со доење во емисијата „0m+“ на Телма

Споделете ги искуствата со доење во емисијата „0m+“ на Телма

 

Ова се темите во емисијата за деца и родители на Телма

 

Во рамките на утринската програма на Телма телевизија, се емитува и емисија во живо, секој работен ден во 12 часот на пладне, која обработува теми во врска со бебињата, трудниците, и се’ што е поврзано со нивното здравје.

 

Минатите емисии беа посветени на правилниот развој на ‘рбетен столб кај бебињата, никнување на првите запчиња, бљуцкањето кај бебињата и правилна исхрана на трудниците.

Веќе во следниот период, во 0м+ ќе бидат реализирани емисии за доење, во кои ќе можат да гостуваат и гледачки кои би сакале во студиото да го споделат своето искуство со доењето.

 

 

Водителката Марија Атанасовска заедно со нејзините гости – доктори ќе зборуваат на теми – ,,Најчести проблеми при доењето”, ,,Одвикнување од доење”, ,,Продолжено доење”. Сите заинтересирани може да пишат на официјалната ФБ страна на емисијата, по што ќе се прецизираат деталите за гостувањата.

 

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Фото | Алфа телевизија прослави 16 години постоење во етер

Алфа ТВ е приватна национална телевизија, која започна да емитува програма на македонски јазик на …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!