Почетна / Сапуници / Инфо | Ова се новите термини на вечерните серии на Сител

Инфо | Ова се новите термини на вечерните серии на Сител

 

Турските серии на Сител со променети термини

 

 

Ги известуваме нашите читатели и гледачи на турските серии на Сител телевизија, дека од понеделник, 24 октомври настанува промена во програмската шема на телевизијата. Имено наместо вечерниот блок на синхронизирана програма да започнува со серијата за традицијата и суровоста “Црната роза”, од сега ќе започнува со “Парампарче”, современата семејна драма што за кратко време ја освои македонската публика.

 

 

Во следните епизоди на Парампарче продолжува драмата на Ѓулсерен, Дилара и Џихан. Нивните животи засекогаш се променија откако дознаа дека ќерките им биле заменети на породување. Кои пресврти ги подготвува судбината за нив, ќе може ли вистината да открие нови чувства и колку е тешко да се жртвува мајката во име на своите деца.

Во продолжение, новите термини на вашите турски серии :

 

 

Дани | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Време е да паднеме во „Замка“, нова серија на Канал 5

Умут, маркантен и храбар човек, во потрага по правда за своето семејство но и за …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!