Почетна / Оператори / Фудбал само на MaxTV

Фудбал само на MaxTV

Порталот Идивиди денеска ја објави ексклузивната информација дека Македонски Телеком ги откупил правата за пренос на фудбалските натпревари од Лигата на Шампиони и Лига Европа за сезоната 2012 – 2015 година. Во текстот е додадено дека за поголемо спортско уживање, љубителите на фудбалот ќе можат да ги следат сите популарни натпревари во висока резолуција (HD) само на MaxTV. Можностите на овој оператор на спортските фанови во секој момент им нудат услуги за следење на натпреварите, освен на MaxTV и на својот мобилен телефон или пак преку интернет.

 

 

 

Martin М. | ТВ Пакет


МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Известување | MaxTV со нови канали во понудата

Корисниците на MaxTV, од денес имаат можност да следат програма на 2 нови ТВ канали, …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!