Почетна / Филм / Сезона на блокбастери на Телма

Сезона на блокбастери на Телма

 

 

Најголемите освежувања оваа сезона се очекуваат на Телма телевизија. Од 13 октомври се шпекулира за нова утринска емисија и нов дневен термин за вести, како и за многу нови емисии, серии и филмови.

Од сериите, тука се најновите американски серии Person of interest, Underbelly, Arrow и Jo, како и новата латиноамериканска теленовела “La impostora”. За точните термини на започнување на сериите, дополнително ќе ве информираме.

Сагите за Последниот самурај, Господарот на прстените, Хари Потер, Матрикс, Сабјарка, Бетмен, Елф, Крвавиот дијамант, Маската, Жената мачка, Пепелашка, Селена, и многу други филмски хитови оваа есен ќе се емитуваат на Телма телевизија. Во продолжение проследете го списокот на сите филмови :

 

 

 

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Тома“, филмот кој сруши рекорди и за Бадник на МРТ 1

Вечерва, 6 јануари, со почеток во 21 часот, Македонската телевизија уште еднаш ќе го понуди …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!