Почетна / Забава / Северина во Скопје – не смеете да пропуштите!

Северина во Скопје – не смеете да пропуштите!

 

Бајка во четири чина раскажана низ хитовите на Северина. Шоу кое не смеете да го пропуштите. На 13-ти aприл, Северина во арената „Борис Трајковски“ ве повикува на одлична забава која долго ќе ја паметите.
 
Емоции и добри песни ветуваат од тимот на Северина. Концертот е замислен како продолжување на „бајката од студиото“ и е концептиран како контраст помеѓу доброто и злото, светлината и темнината. Северина веќе работи на пробите за концертот во Љубљана и Ријека и нестрпливо го чека датумот за дружење со македонската публика која и оставила силен впечаток на претходниот концерт. Публиката на овој концерт ќе присуствува и на претстава и на концерт, спој од повеќе вида на уметности преку кои Северина ќе ви овозможи незаборавни мигови.

Гуливер со секоја купена влезница за нејзиниот концерт ви го подарува и новиот албум „Добродошао у клуб“. Запомнете на 13-ти април сите патишта водат во арената „Борис Трајковски“. Бидете дел од шоуто за кое ќе се зборува. Билетите се веќе пуштени во продажба во продажните места: Т.А. „Гуливер“, „Југотон“-ГТЦ, „Камарад“-Рамстор, Цвеќара „Розе“ – Веро2, Куглана – С.Ц. „Борис Трајковски“ и „Тобако шоп“ – Сити Мол.

 

 

 

Крис Манев | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Филхармонија во парк со „Одисеја 2024“ – музика од филмовите на Кјубрик

И оваа година, Македонската филхармонија ќе го реализира традиционалниот концерт „Филхармонија на отворено”, кој ќе …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!