Почетна / МК Сцена / Сара Мејс со Концерт во Бугарија

Сара Мејс со Концерт во Бугарија

 

По добиената награда за најдобар студент во 2012 година, во Бугарија, Sarah Mace со свој концерт.

 

 

По националната награда „Странски студент на годината“ на Р. Бугарија 2012, ексклузивката на Горила продукција, Сара Костадиновска, (Sarah Mace) гостува во Студио 5, Софија na 16-ти јуни, 20:30 часот со авторски концерт заглавен како “Sarah Mace acoustic”. Концертот ќе претставува симбиоза од поп, џез и класична музика, потопена во минималните динамики од звуците на харфа, пиано, гитари, саксофон и перкусии. На сцената ќе има многу македонско-бугарско пријатество со Ива Христовска (гитара, вокали), Даниел Тодоров (гитара), Стефан Здравески (саксофон, вокали), Мартин Марков (пиано), Александар Бахнов (пиано) и Стиљан Славков (перкусии).

 

 

 

| ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Ретро интервју со Каролина : Убавината ја чувам во душата

Ретро интервју со супербрендот Каролина објавено во дневниот весник Дневник пред 24 години. Навистина времето …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!