Почетна / Телевизија / 4 пати номинирана за Еми, ситкомот „Blackish“ од 15 август на PickBox

4 пати номинирана за Еми, ситкомот „Blackish“ од 15 август на PickBox

 

Од 15 август нова серија на PickBox

 

Од 15 август на Pickbox ќе може да ја следите првата сезона од сикомот “Црникаво” (Black-ish). Серијата е во продукција на ABC и првата сезона брои 24 епизоди. Tracee Ellis Ross која ја глуми Реинбоу во комедијатае всушност ќерка на славната пејачка Diane Ross.

 

 

Во продолжение ве запознаваме со содржината на оваа серија :

Андре Џонсон викан Дре има одлична работа, прекрасна сопруга Рејнбоу, четири деца и убава куќа во едно предградиe. Но, него го мачи дали неговото црномуресто семејство сепак малку повеќе се асимилирало во претежно белото соседство.

 

 

Со мала помош од татко му, Дре одлучува да воспостави чувство на културен идентитет во своето семејство, да им покаже како може да се почитува своето минато, а сепак сесрдно да се прифати тоа што го носи иднината…

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Тотал ТВ ја исклучи Канал 5 од понудата, прочитајте зошто

Oд четвртокот, 10 ноември 2022 година, националната Канал 5 телевизија не е дел од програмската …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!