Почетна / Телевизија / Почина модната полицајка Џоан Риверс

Почина модната полицајка Џоан Риверс

Нека почива во мир!

 

 

На 81 годишна возраст, денес почина незаборавната Џоан Риверс, водителка на познатото реално шоу  The Fashion Police/Модна Полиција каде што често ги коментираше и исмејуваше стајлинзите на славните холивудски фаци. 

Освен водителка, Џоан Риверс ќе биде запомнета како актерка, комичарка, продуцентка и писателка. 

Првиот јавен настап Џоан го имала далечната 1965 г. во шоуто The Tonight Show водено од легендарниот Џони Карсон.

Утрово на 4ти септември, Џоан била пренесена во клиниката Јорквил на Менхетен поради проблеми со срцето каде и што починала.

 


 

ЈоцКо | ТвПакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Додека другите тв емитуваат премиери, Алфа репризира за викенд

Додека најголемите приватни ТВ куќи како Сител, Канал 5, Алсат и Телма емитуваат премиерни содржини …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!