Почетна / Забава / Поради коронавирусот, Авалон продукција ги одложува концертите

Поради коронавирусот, Авалон продукција ги одложува концертите

Следејќи ја ситуацијата и препораките за заштита од коронавирусот, се огласи и Авалон продукција. Нивниот став ви го пренесуваме во продолжение :

Почитувани медиуми,

Со оглед на новонастанатата ситуација, препораките и мерките донесени од Владата коишто се однесуваат на Корона вирусот, сакаме да Ве информираме дека мартовските концерти на BOND, Жељко Бебек и Електрични Оргазам се ОДЛОЖУВААТ и континуирано работиме за да обезбедиме нови дати за концерти во месец мај.

Новите датуми ќе бидат објавени во понеделник во 21 часот.

Со почит,
Авалон Продукција

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Македонската Телевизија од вечерва ја враќа „Бушава азбука“ на програмата

Режисерот на култната програма за деца „Бушава азбука“, Слободан Унковски, направи гест кој многу генерации …

error: Содржината е заштитена!