Почетна / Забава / Овој дечко има повеќе фанови од Лејди Гага, а не е позната личност!

Овој дечко има повеќе фанови од Лејди Гага, а не е позната личност!

 

Дали сте чуле за Феликс Кјелберг досега?

 

 

Тој не е пејач, ниту спортист и за многумина е целосен анонимец, но Швеѓанецот Феликс Кјелберг е моментално без конкуренција најголемата ѕвезда на Youtube со повеќе од 32 милиони регистрирани следбеници за што познатите личности како Лејди Гага и Џастин Бибер може само да сонуваат. Феликс (25) под прекарот PewDiePie на интересен начин коментира компјутерски игри, но и некои интересни социјални теми и благодарение на армијата фанови годишно заработува околу четири милиони долари.

Таа сума сигурно драстично ќе се зголеми во иднина бидејќи на секои 3,5 секунди тој добива по еден нов следбеник што е околу 25.000 дневно.

 

 

 

Вистина.мк

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Мартин 99: Пред да се оженам еден телефон швалерски, друг за работа

Во најновата епизода на подкастот „Искрено со Ивана И Адријана”, девојките седнаа со Мартин Трпчевски …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!