Почетна / Сапуници / Новата турска серија на Сител слична на „Пепелашка“

Новата турска серија на Сител слична на „Пепелашка“

 

„НАСЛЕДСТВОТО НА ГОСПОЃИЦАТА“
наскоро на Сител

 

 

Tажна приказна за девојка која живее со својата полусестра и маќеа. Дејствието на почетокот е како на Пепелашка. Таткото умира, а богатото девојче се наоѓа во немилост на новата мајка и сестра кои живеат на нејзина сметка. Но, во оваа приказна, Пепелашка ја прават ментално болна. Нејзината добра вила е дадилката која ја спасува и ја носи кај „принцот“. Наместо да заврши, тука допрва почнува вистинската драма.

 

ново промо

 

Омер е од богато семејство, но запаѓа во финасиска криза. Се жени за Нериман заради парите. Како и кога ќе се роди љубовта, какви ќе бидат разочарувањата, што кога ќе се дознае вистината, како да се надминат семејните одбивања и несогласувања, ќе биде ли ова приказна со среќен или со тажен крај? Останува да видиме ова лето на Сител телевизија.

 

 

 

 

| ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Турската сапуница „Грешници” обновена и за следна сезона

Маратонската турска сапуница “Грешници” доби зелено светло за нова трета сезона. Хира и Орхун продолжуваат …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!