Почетна / Забава / Евровизија / Национални финалиња во декември, нов тренд?

Национални финалиња во декември, нов тренд?

За разлика од минатите години кога во декември беа одржувани само Албанскиот и Швајцарскиот национален избор, годинава првите песни на Евровизија ќе бидат во поголем број до крајот на декември. Ова е календарот за месец декември за избирање на песни:

 

За разлика од минатите години кога во декември беа одржувани само Албанскиот и Швајцарскиот национален избор, годинава првите песни на Евровизија ќе бидат во поголем број до крајот на декември. Ова е календарот за месец декември за избирање на песни:

 

07.12 – Национално финале – Слика Белорусија
15.12 – Национално финале – Слика Швајцарија
20.12 – Национално финале – Слика Литванија
22.12 – Национално финале – Слика Албанија
23.12 – Национално финале – Слика Украина

 

 

 

 

Боби Китанов | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Васил Гарванлиев ќе ја претставува Македонија на Евровизија 2020

Македонската Радиотелевизија со известување до граѓаните на Македонија : По извршената анализа на досегашните учества …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!