Почетна / Забава / Со „Олабави ме“ доаѓа и „Новиот албум“
Marko Slatkar Slatkaristika

Со „Олабави ме“ доаѓа и „Новиот албум“

Првиот сингл од “Новиот албум” на Слаткаристика “Олабави ме!” со својата видео приказна денес официјално ќе излезе во етер. Спотот кој го режираше Огнен Шапковски и истиот е веќе промовиран за прв пат на новата, официјална Веб страна на Слаткаристика (www.slatkaristika.mk).

 

Marko Slatkar Slatkaristika

Во иднина на неговиот персонален сајт ќе протекуваат ексклузивни информации за настапите и новостите на артистот. Со овој видео запис се најавува излегувањето во продажба на “Новиот албум” кој го издава тимот на Иноватива и Јованов рекордс.

Видео приказната е составен дел од инспирацијата на Марко Марниковиќ – Слаткаристика, за истата да биде успешна со своето учество допринесоа околу 200 статисти кои неуморно и одлично се снајдоа во целодневното снимање на видеото.

 
Goce | ТВ Пакет


МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Заврши „Фолк Фест Валандово 2024”, прочитајте кои се победниците

Со песната „Темјана”, музика на Ванчо Димитров, текст Огнен Неделковски и аранжман на Љупчо Соколовски, …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!