Почетна / Телевизија / Наташа и Роланд си заминаа од „Танц со Ѕвездите“

Наташа и Роланд си заминаа од „Танц со Ѕвездите“

 

Пливачката Наташа Мешковска и нејзиниот професионален танцов партнер Роланд Паради се четвртата танцова двојка која го напушта шоуто „Танц со ѕвездите 2“.

 

 

Продукцијата „Дрим фактори“ направи нов чекор во втората сезона на македонската верзија на најпопуларното светско шоу „Танц со ѕвездите“. Викендов во четвртата по ред елиминациона емисија погледнавме гостување на единствениот Петар Ренџов со извонредниот Тумбао салса бенд. Ренџов во рамки на емисијата го промовираше својот нов албум. Погледнете го последниот танц на Наташа и Роланд во втората сезоната на „Танц со ѕвездите“ на МРТ1.

 

 

 {gallery}022014/tz1{/gallery}

 

 

 

| ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

ААВМУ: Во спотови на Пендаровски и Османи учествуваат малолетници

Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги со мониторингот на изборното медиумско претставување за Претседателските …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!