Почетна / Забава / Македонски плејбој ја освојува Австралија!

Македонски плејбој ја освојува Австралија!

Прилепчанецот Миле Нечковски кој живее во Австралија, влезе во финалето на натпреварот „Фитнес модел 2012“ што го организира престижното списание за мажи „Менс Хелт“, јавува весникот „Вест“.

 

 

Миле случајно бил забележан од фотографите на списанието, направил пробна фотосесија која им се допаднала, па затоа му овозможиле да учествува на гореспоменатиот натпревар. Оној што ќе победи на овој избор добива насловна станица и договор за рекламирање на познати брендови. Му посакуваме многу среќа!

 

 

 

 

Ivana T. | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Видео | „Бунтовниците“ се враќаат со нова песна и виртуелен концерт

Фановите на „Бунтовниците“ се воодушевени од изненадувањето што им го приредија нивните миленици. Beќе поминеа …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!