Почетна / Телевизија / Твоето лице звучи познато / Кој кого ќе имитира во недела во полуфиналната емисија на ТЛЗП?

Кој кого ќе имитира во недела во полуфиналната емисија на ТЛЗП?

 

Даниел Кајмакоски како Мајкл Џексон во полуфиналето на ТЛЗП

 

10 натпреварувачи во живо во недела во 21 часот на Сител телевизија ќе се натпреваруваат во полуфиналето на третата сезона од “Твоето лице звучи познато”. Кои ќе бидат среќниците кои ќе влезат во финалето, ќе зависи овојпат и од гласовите на телевизиските гледачи.

 

 

Кој кого ќе имитира во полуфиналната емисија, ви презентираме во продолжение.

Никола Роквиќ – Роби Вилијамс

Ѓоша – AC/DC

Сузана Манчиќ – Мањифико

Каја – Адел

Неша – Мјузикл “Hair”

Дара – Аца Лукас

Ана – Кети Пери

Ивана – Тејлор Свифт

Халид – Неџат Салковиќ

 

Нашиот Кајмакоски овојпат ќе има задача да имитира уште една музичка поп легенда, и тоа Мајкл Џексон. Штом се снајде одлично во улогата на Принс, веруваме дека како Мајкл Џексон ќе биде подеднакво одличен.

 

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Кој што ќе имитира во финалето на „Твоето лице звучи познато“?

  Вечерва на Сител е финалето на ТЛЗП   Вечерва во 21 часот на Сител …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!