Почетна / Серии / Кои се најсимнуваните серии за оваа година

Кои се најсимнуваните серии за оваа година

 

Објавена е конечната листа на најпопуларни и најсимнувани серии за оваа година, а како и што се очекуваше, на самиот врв се „Game of Thrones“ и „Breaking Bad“.

Последната епизода од третата сезона на серијата „Game od Thrones“ симната е 5,9 милини пати и тоа само во едена недела после емитувањето, а последната епизода од серијата „Breaking Bad“ симната е 4,2 милиони пати.

 

Курир

 

Пиратеријата, која веќе со години се истакнува како најголем проблем во Холивуд и другите градови на забавната индустрија, можеби сепак не е толку голем проблем. Всушност, се почесто се зборува за промотивната вредност на илегалниот downoload.

Директорот на Time Varner, Џеф Бивкс уште летото изјави дека рекордното симнување на „Game of Thrones“ е многу поголема награда од освојувањето на Еми, а творецот на „Breaking Bad“, Винс Гилиган заклучи дека пиратеријата помага при ширењето на брендот.

Од друга страна, продуцентката на серијата „The Walking Dead“, ГГејл Ен Хард, не се согласува со нив: „Многумина веруваат дека пиратеријата на некој начин е добра и дека гледачите со време ќе развијат навика на плаќање за да продолжат да ја гледаат серијата, но нема теоретски шанси дека тие кои илегално ги симнуваат сериите во иднина ќе изберат легален download или легално гледање серии“.

Целиот список на најсимнувани серии изгледа вака:

1. Game od Thrones – 5, милиони

2. Breaking Bad – 4,2 милиони

3. The Walking Dead – 3,6 милиони

4. The Big Bang Theory – 3,4 милиони

5. Dexter – 3,1 милиони

6. How i Met Your Mother -3 милиони

7. Suits – 2,6 милиони

8. Homeland – 2,4 милиони

9. Vikings – 2,3 милиони

10. Arrow – 2,2 милиони

 

 

 

| ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Шпионажа во француската политичка трилер серија „Биро“ на Телма

“Биро” (оригинален наслов: Le Bureau des Légendes) е француска политичка трилер серија создадена од Ерик …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!