Почетна / ФОТО / Како денес изгледа „Девојката од океанот“

Како денес изгледа „Девојката од океанот“

 

 

„Девојката од океанот“ е австралијанска серија којашто пред многу години се емитуваше на Првиот канал на Македонската телевизија. Приказната, за необичната девојка којашто живееше сама на еден остров и најголемиот дел од своето време го поминуваше во длабочините на океанот, беше особено популарна кај младата публика. Серијата брои 78 епизоди по 24 минути.

 

 

„Девојката од океанот“ е австралијанска серија којашто пред многу години се емитуваше на Првиот канал на Македонската телевизија. Приказната, за необичната девојка којашто живееше сама на еден остров и најголемиот дел од своето време го поминуваше во длабочините на океанот, беше особено популарна кај младата публика. Серијата брои 78 епизоди по 24 минути.

 

 

Премиерата во матичната земја се случи на 29-ти август во 1994. година, а 4 години подоцна успешната серија го доживеа и своето финале. Актерката којашто го толкуваше главниот лик Нери, се вика Марзена Годецки. Како денес изгледа оваа актерка гледаме во фотографијата подолу.

 

 

 

| ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Фото | Лила Филиповска конечно откри со кого го дели креветот

Во последното издание од “Пет за пет” на Алфа телевизија, гостинка беше познатата водителка Лила, …

error: Содржината е заштитена!