Почетна / Телевизија / И Алфа ТВ почна да „позајмува“ темплејти!

И Алфа ТВ почна да „позајмува“ темплејти!

 

Телевизија Алфа честопати беше позитивно критикувана поради својот единствен и перфектен визуелен идентитет, но излезе дека сепак никој не е совршен, па ни тие. Имено, тимот на ТВ Пакет откри „дупка“ во нивната „оригиналност“. Програмата „Алфа метео“ ненормално многу наликува на метеото на CNN телевизија. Погледнете и сами во видеото подолу.

 

  Nikola S. | ТВ Пакет


МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Мицкоски цензуриран на Телма? Ова е постот што тој го објави

Претседателот на ВМРО ДПМНЕ се огласи на социјалните мрежи по повод откажувањето на неговото гостување …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!