Почетна / Забава / Евровизија / Израел на Евровизија

Израел на Евровизија

15/43

 ИЗРАЕЛ

Изведувач: Izabo
Песна: ‘Time’
Прво полуфинале (22/05/2012)

 

ИБА (Израелската национална телевизија) годинава беше под знак прашалник дали ќе настапува на изборот, поради причина неуспехот во последните години. Но сепак една од моите омилени земји не нe разочара и најави дека ќе направи интерен избор годинава. Неколку познати имиња се најдоа на кратката листа за изведувачи, но сепак конечниот избор падна на бендот Изабо, и песната “Time”.

Една преслатка песна според мене, мелодична, во стилот на британскиот пејач MIKA тие ќе се обидат со оваа необична песна да ја освојат публиката во Баку а и остатокот од светот. Од мене имаат глас, и се надевам ќе успеат во нивната мисија!

 

 

 

 

DarkShadow | ТВ Пакет


МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Бугарија со песната “Tears getting sober” на Евровизија 2020

Бугарија ќе се натпреварува на 65.тото издрание на “Изборот На Песна За Евровизија” 2020 во …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!