Почетна / Забава / Велевска за геј парадата: Не сакам моите деца да гледаат такви работи

Велевска за геј парадата: Не сакам моите деца да гледаат такви работи

Скопје Прајд 2022 ќе се одржи на 25 јуни, во организација на Националната мрежа против хомофобија и трансфобија. Годинешниот слоган на „Skopje Pride” гласи „Излези за љубов”. Парадата на гордоста во главниот град годинава се одржува по трет пат. Првиот „Skopje Pride” се одржа во 2019 година, а по една година пауза поради ковид пандемијата, втората парада се случи минатото лето. Тогаш илјадници поддржувачи се собраа во главниот град на протест против опресивните политики, хомофобијата и трансфобијата, но и да ги прослават надежите за посолидарно и поправедно општество.

Токму на оваа тема тимот на естрадниот магазин Бекстејџ реши да ги праша дел од нашите јавни личности се со цел да дознаат кој е нивниот став околу истото. Дел ги поддржуваат, но дел од нив се против тоа, велат дека не сакаат нивните деца да ги гледаат таквите работи.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Филхармонија во парк со „Одисеја 2024“ – музика од филмовите на Кјубрик

И оваа година, Македонската филхармонија ќе го реализира традиционалниот концерт „Филхармонија на отворено”, кој ќе …

error: Содржината е заштитена!