Почетна / Забава / Идолот Дејан Јованов со нова песна!

Идолот Дејан Јованов со нова песна!

Македонскиот идол Дејан Јованов ви ја претставува својата нова песна насловена како „Стој“. Музиката, текстот, и аранжманот се на Трајко Симоновски Таци, а за завршниот микс се погрижи Валентино Скендеровски. Аранжманот на песната е отсвирен во живо, таа за првпат е изведена на неговиот прв (cover) концерт кој се одржа во Радовиш пред една недела, заедно со бендот на Тоше Проески. Гостин на концертот беше Сашо Гигов Гиш. Фотографиите подолу се дел од ДВД изданието што допрва ќе биде идадено.

Инаку, на Дејан денес (понеделник) му е роденден, а наместо со торта, своите фанови ќе ги почести со бесплатен download на неговата песна.

 

Преземи: Дејан Јованов – Стој

 

 

 

 

 Chris | ТВ Пакет


МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Поточиња, Каролина и Тамара на Карпошово културно лето

На платото кај „Млечен” и на плоштадот „Делфина” од 26 до 28 август ќе се …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!