Почетна / Сапуници / „Завет“ завршува, еден од ликовите со трагичен крај

„Завет“ завршува, еден од ликовите со трагичен крај

 

„ЗАВЕТ“
последна епизода вечерва на Сител

 

 

Сител телевизија вечерва ќе ја емитува последната епизода од турската хит серија „Завет“. Приказната за љубовта меѓу Мендерес и Лејла завршува со смрт на еден од ликовите. Најавата е во прилог.

 

 

 

 

Крис Манев | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

За фановите на „Млади бунтовници“ и „Ангели“, доаѓа нова хит серија

Со големо задоволство и носталгија се сеќавате на времето поминато со вашите незаборавни “Млади бунтовници”? …

error: Содржината е заштитена!