Почетна / Забава / Видео | Стриптизот привлекува духови!

Видео | Стриптизот привлекува духови!

Инструкторката по танцување, Венди, е сопственичка на едно студио за танц во Бостон и тврди дека нејзиниот егзотичен танц привлекува необична публика. Духовите кои наводно навраќаат да ја видат, таа ги уловила со својата камера!

 

 

Венди тврди дека духовите се појавуваат токму кога таа ќе почне да го изведува својот провокативен танц, а видливи се само на камера.

„Првиот пат се исплашив многу. Слушав само шепот, го слушнав своето име, светлата се вклучуваа и исклучуваа, но кога ќе ги замолев да престанат, тоа и го правеа“, изјавила Венди.

Таа наводно забележала дека за време на нејзиниот танц редовно се појавуваат осум духови што и прават друштво, веќе е навикната на нив и затоа одлучила да им стави надимаци. Признава дека понекогаш им „зборува“, но никогаш не и одговориле.

На видеото подолу навистина се гледаат некои чудни силуети, погледнете и самите.

 

 

 

 

Ivana T. | ТВ Пакет


МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Заврши „Фолк Фест Валандово 2024”, прочитајте кои се победниците

Со песната „Темјана”, музика на Ванчо Димитров, текст Огнен Неделковски и аранжман на Љупчо Соколовски, …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!