Почетна / Забава / Видео | Боби Павловски го промовираше видео записот за „Кафанска“

Видео | Боби Павловски го промовираше видео записот за „Кафанска“

 

Овој понеделник во ресторанот Дома се одржа промоцијата на спотот за песната „Кафанска“ на пејачот Боби Павловски. Композитор на музиката и текстот е Јане Рафаиловски, а го снимаше Дарио Јанковиќ. Ритамот на песната е доста весел па така за потребите на спотот беше одбрано и место со таква атмосфера. Интересно е тоа што промоцијата на спотот се одржа на истото место кадешто се снимаше истиот, а одредени кадри беа направени и во неговиот дом.

 

 

Презадоволен од тоа како излезе видео записот Боби на своите колеги, новинари, пријатели и соработници им изрази особено задоволство што беа дел оваа негова приказна наречена „Кафанска“.

 

 

 

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Концерт со дела од Арво Перт во изведба на „Профундис“

Ансамблот и хор „Профундис“ под диригентство на Ѓурѓица Дашиќ вечер во Филхармонија ќе одржи концерт …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!