Почетна / Забава / Видео | Апокалиптика ја изведе Македонската национална химна

Видео | Апокалиптика ја изведе Македонската национална химна

 

Во саботата се случи уште еден спектакуларен концерт во СРЦ Кале кој беше дел од Ultimate music weekend, во саботата на скопјани им се случи Апокалиптика!

 

 

Фантастичните момци од Финска ја запалија салата, а публиката беше побројна од концертите на Апокалиптика во Белград, Загреб и Љубљана, јавува Авалон продукција. Билети за овој концерт беа продадени и на фанови од целиот регион: Грција, Бугарија, Србија, Албанија и Косово. Влезници се продаваа преку системот на Eventim во многу држави од Западна Европа. Концертот претежно беше посетен од многу млада публика, Скопје се буди!

 

 

фото: Миа Милошеска

 

На крајот од спектаклот беше изведена и македонската химна, еве како тоа изгледаше:

 

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Македонската Телевизија од вечерва ја враќа „Бушава азбука“ на програмата

Режисерот на култната програма за деца „Бушава азбука“, Слободан Унковски, направи гест кој многу генерации …

error: Содржината е заштитена!