Почетна / Забава / Билетите за Martin Garrix – Skopje Calling пуштени во продажба од денеска

Билетите за Martin Garrix – Skopje Calling пуштени во продажба од денеска

 

Ве информираме дека се познати сите детали околу  влезниците за претстојниот спектакл SKOPJE CALLING 2017, на кој како хедлајнер е веке најавен #1 world dj MARTIN GARRIX.

Влезниците се пуштени во продажба од денеска точно во 09 часот наутро, преку системот Купи Карти За Се, како и преку глобалната мрежа на Eventim во Србија, Хрватска, Бугарија…

 

 

Билетите ќе бидат по следниве цени и категории:

ПАРТЕР- 1000 денари

ФАН ПИТ- 1500 денари

ВИП- 1500 денари

УЛТРА ВИП- 2000 денари

 

ВИП И УЛТРА ВИП влезниците ќе се продаваат исклучиво преку резервации, на телефонскиот број: 077/945505 (секој ден од 10 до 16 часот, освен сабота и недела), и на следниве email адреси: avalonmkevents@gmail.com и contact@kupikartizase.com

Иако има само 20 години, Мartin Garrix во моментов не само што е no.1 world dј и официјално, туку тој и со години наназад е неизоставен дел на сите големи фестивалски сцени во светот, како: Coachella, Ultra Music Festival, Tomorrowland и други, каде настапува единствено како хедлајнер. Светската слава ја стекнува на 17 годишна возраст, со мега-платинестиот хит „Animals“, а во моментов е актуелен со хитовите „In the name of love“ со Bebe Rexha и „Scared to be lonely“ во соработка со популарната Dua Lipa, кои буквално ги покорија сите европски и светски топ листи.

Пред диџеј сетот на Garrix, на фестивалот Skopje Calling 2017 ќе настапат и повеќе имиња, меѓу кои и уште еден светски артист, како и диџеи од регионот кои ќе ја отворат вечерта.  

На спектакуларниот настан SKOPJE CALLING 2017 се очекува да присуствуваат повеќе од 25 илјади посетители од целиот регион, бидејќи засега, ова е навистина ексклузивен настап на MARTIN GARRIX во регионот.

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Македонската Телевизија од вечерва ја враќа „Бушава азбука“ на програмата

Режисерот на култната програма за деца „Бушава азбука“, Слободан Унковски, направи гест кој многу генерации …

error: Содржината е заштитена!