Почетна / Забава / Евровизија / Бугарката на „Евровизија“ лобира за Македонија!

Бугарката на „Евровизија“ лобира за Македонија!

 

Поддршката што Калиопи ја добива постојано се зголемува. Бугарката Софи Маринова прати порака до сите нејзини фанови и сите Бугари да гласаат за своите соседи Македонци.

Веднаш по завршувањето на втората полуфинална вечер, во јавување во живо на бугарската телевизија Канал 1 таа повика: „Гласајте за Калиопи!“. Љубовта што Софи ја искажа кон својата пријателка Калиопи е неизмерна. Маринова е радосна што учествувала на овој фестивал, меѓутоа евровизиските фанови не се баш задоволни со тоа што Бугарија не влезе во финале, бидејќи „Love Unlimited“ беше еден од фаворитите.

 

 

 

 

Ivana T. | ТВ Пакет


МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Македонија треба да учествува на Евровизија – прочитајте зошто

Деновиве порталот Музика24 информираше дека неофицијално шефицата на македонската делегација си поднела оставка на таа …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!