Почетна / Сапуници / 50-те најпопуларни теленовели | 05/50

50-те најпопуларни теленовели | 05/50

 

Ве запознаваме со 50-те најпопуларни теленовели на сите времиња. Краток опис на теленовелата, со неколку податоци за истата. Уживајте!

 

 

05. Rosa Salvaje – Дивата Роза

(Мексико, 1987)

Улоги: Veronica Castro, Guillermo Capetillo, Laura Zapata.

Еве ги и петте најпопуларни теленовели на сите времиња. Дива Роза е мексиканска теленовела снимена во 1987. година каде што Вероника Кастро ја толкува Роса, дива девојка која се вљубува во ликот на Гиљермо Капетиљо, но на патот на нивната љубов стои ликот на вечната негативка Лаура Запата. Теленовелата имаше огромен успех во Мексико, Латинска Америка, Хрватска, Србија, Бугарија и многу други земји.

 

 

 

Јовица Крстевски | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Рудници на страста” – нова дневна теленовела на Телма

Нова продукција на Телевиса, теленовела полна со предавствa, интриги, одмазда и моќ. Во главните улоги …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!