Почетна / Телевизија / ТВ Емисии / Нови рецепти, забава и смеа во новата сезона од „Манџа“ на Канал 5

Нови рецепти, забава и смеа во новата сезона од „Манџа“ на Канал 5

Продолжува дружењето во кујната на „Манџа”, зачинето со хумор, песна и многу награди, секој работен ден во 16:30 на Канал 5 телевизија.

Вредни, харизматични, борбени, натпреварувачите во кујната на “Манџа”, на лице место ги презентираат домашните специјалитети кои со тек на време примиле фамилијарен белег и станале дел од семејната традиција.

Своето претставување го разубавуваат со декоративни елементи од историска или емотивна важност за семејството.

Кој ќе биде победник на неделата, месецот и сезоната, одлучува цела Македонија преку: реномирано жири, самите натпреварувачи и гледачите на емисијата.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Вечерва гласаме за бројот 1 на 145 333 за победа на Мики во „Гранд“

Македонскиот идол Мики Секуловски е еден од најсериозните кандидати за победа во големото музичко талент …

error: Содржината е заштитена!