Почетна / Телевизија / Бекстејџ демантира: „Зоки нема да биде уредник“

Бекстејџ демантира: „Зоки нема да биде уредник“

 

Утрово од редакцијата на естрадниот магазин „Бекстејџ“ добивме демант во врска со вчерашната вест објавена на нашиот портал дека Зоки Фаци е новиот уредник на магазинот. Имено, Зоран Василевски воопшто не е и нема да бил дел од „Бекстејџ“ на каков било начин. Еве што изјавија тие:

 

Утрово од редакцијата на естрадниот магазин „Бекстејџ“ добивме демант во врска со вчерашната вест објавена на нашиот портал дека Зоки Фаци е новиот уредник на магазинот. Имено, Зоран Василевски воопшто не е и нема да бил дел од „Бекстејџ“ на каков било начин. Еве што изјавија тие:

 

„Зоран Василевски воопшто не е и нема да биде дел од Бекстејџ. Ниту како новинар, уште помалку како уредник. Тоа што некој само поради фотографија од приватна средба искористил момент да направи своја или туѓа лична промоција е сосема друга работа. Во новата сезона на емисијата која започна овој понеделник, не се предвидени никакви измени во поглед на новинарскиот или уредувачкиот тим. Со сета почит кон кариерата на Василевски, му посакуваме многу среќа во она што тој најдобро умее да го работи.“

 

 

 

 

Крис Манев | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Почнува мониторингот на медиумското известување за изборите

Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги од утре започнува со мониторинг на изборното медиумско …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!