Почетна / Забава / Балканот се смее | Мис Македонија – Мис Коњ!

Балканот се смее | Мис Македонија – Мис Коњ!

Изборот на 20-годишната штипјанка Деспина Царева за мис на Македонија 2013 не предизвика реакции само во домашните медиуми туку и во соседна Бугарија па дури и Полска, пишува Либертас.

 

 

Изборот на 20-годишната штипјанка Деспина Царева за мис на Македонија 2013 не предизвика реакции само во домашните медиуми туку и во соседна Бугарија па дури и Полска, пишува Либертас.

 

 

Медиумите во Софија пишуваат за изборот на телевизиската водителка за Македонска убавица, ги цитираат нејзините гафови што се објавуваат во Скопје. Популарните бугарски портали Клјоки и Интересни одат подалеку и во насловите пренесуваат дека новата убавица македонските медиуми ја нарекле „Мис коњ“ заради нејзината мускулеста градба. Пишуваат и дека единствено на нејзина страна преку колумна се ставил шоу биз новинарот Зоки Фаци.

„На 17-ти овој месец во Дојран ќе се одржи финалето, јас сеуште официјално не сум новата мис, победив во полуфиналето“, вели Деспина за Либертас.

Признава дека и е криво што е цел на медиумска хајка, како што вели, но не и е јасно зошто е тоа така.За гафот како телевизиска водителка кој е актуелен на социјалните мрежи коментира дека во емисија во живо не е ни прва ни последна што направила гаф и оти за неа тоа не е ништо страшно.

 

И сега што правиме, тортички ли да ги кажеме?

 

 

 

 

| ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Филхармонија во парк со „Одисеја 2024“ – музика од филмовите на Кјубрик

И оваа година, Македонската филхармонија ќе го реализира традиционалниот концерт „Филхармонија на отворено”, кој ќе …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!