Почетна / Телевизија / ТВ Емисии / За музиката ќе зборува Бајага во новиот термин на „Патот до успехот“

За музиката ќе зборува Бајага во новиот термин на „Патот до успехот“

Од сега, познатата телевизиска емисија на Мишко Иванов во нов термин. Секој понеделник во 22.45 часот, продолжуваме да го следиме “Патот до успехот” на познатите.

ПАТОТ ДО УСПЕХОТ ВО ПОНЕДЕЛНИК

Авторот на некои од најголемите музички хитови, Момчило Бајагиќ Бајага, конечно во Патот до успехот. Одиме по хронологијата, музиката и интернетот. За неговите деца. И по некое неочекувано прашање.

Gepostet von Телевизија 24 am Donnerstag, 24. Oktober 2019

Во понеделник (28 октомври), гостин на Иванов е балканскиот музичар Момчило Бајагиќ – Бајага. Авторот на некои од најголемите музички хитови, конечно во “Патот до успехот”. Ќе се оди повторно по хронологијата, музиката и интернетот. Но, ќе зборуваат и за неговите деца, а ќе следува и по некое неочекувано прашање.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Магазинот од зад сцената „Бекстејџ“ со трансфер на Телма телевизија

Сакате да ги дознаете сите детали за животот на јавните личности, но и да ви …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!