Почетна / Телевизија / Телма телевизија вработува новинари и репортери

Телма телевизија вработува новинари и репортери

Телевизија Телма има потреба за вработување на новинари, репортер во информативна редакција и новинар во дигиталната веб редакција на телевизијата.

Сите заинтересирани може да се пријават на следниот мејл: [email protected]

Во пријавата испратете кратка професионална биографија со содржани лични податоци, податоци за образование и за поседување вештини потребни за работните места.

Во пријавата задолжително да се цитираат линкови до сопствени новинарски прилози, текстови или други новинарски производи изработени од Вас (може и во рамки на пријавата доколку не се објавени или не се достапни на интернет).

За новинарите кои конкурираат за репортери потребно е да се испратат повеќе видео –материјали или прилози, додека за веб-новинари е пожелно да се приложат мултимедијални содржини.

Рокот за пријавување е до 20-ти септември, а по приемот на пријавата кандидатите ќе бидат контактирани.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Три месеци гратис MOVE со дел од понудите на www.akcija24.mk

MOVE е дел од атрактивните понуди на www.akcija24.mk, еден од пионерите на онлајн-трговијата во Македонија. …

error: Содржината е заштитена!